Kelionės į Turkiją ir jos kultūros pažinimas

Turkija – tai kraštas kur galite patirti labai įvairiapusiškų nuotykių ir parsivežti neišdildomų įspūdžių, kurių jūs nepamiršite visą savo gyvenimą. Vykdami į užsienio valstybę, dažniausai renkatės tam tikrą metų laiką, priklausoma nuo to, kokį orą norėtumėte matyti savo atostogų metu. Kelionės į Turkiją yra šiek tiek kitokios, kuomet kalbama apie šį aspektą. Turkija turi labai plačią klimato variaciją, prklausančią nuo šalies topografijos ir daugelio kitų veiksnių. Šiame straipsnyje pabandysime plačiau apžvelgti kekvieno Turkijos reigiono klimatą, kad jūs savo kelionės į Turkiją metu galėtumėte mėgautis tik tokiu klimato, kokio norite ir važiuoti ten, kur reikia. Žinoma, kuoment kalbame apie orus, negalime būti šimtu procentų garantuoti, kaip pavyzdžiui kalbėdami apie traukinių ar autobusų eismą Turkijoje, nes net pats Naglis Šulija ne visada būna teisus, apibūdindamas kitos dienos ar savaitės orus.

Viduržemio jūros pakrantėse galite pasimėgauti tradiciniu viduržemio klimatu. Per visą vasarą iškrenta tik keletas lašų lietaus, o temperatūros būna panašios į dykumos. Jei vyksite čia žiemą, kelionės į Turkiją metu įsitikinsite, kad jos čia švelnios bei lietingos. Sniegas čia taip pat yra retenybė, išskyrus pačias kalnų viršūnes, kurių čia gausu. Kalnų viršūnė turi būti bent du tūkstančiai metrų, kad joje išvystumėte sniego. Šiame regione vasarą vandens temperatūra vyrauja nuo 23 iki 28 laipsnių. Tai reiškia, kad jei kelionės į Turkiją metu paisrinksite keliauti čia vasarą, galėsite ištisai kiurksoti vandenyje.

Marmuro jūros, kuri sujungia Egėjo ir Juodąją jūras, regione oras paprastai yra labai maišytas. Tai klimatų mišinys, kuris sujungia Viduržemio jūros bei vandenyno klimatus. Čia lietus nėra retenybė, nors kritulių iškrinta negausiai, tačiau tai atsitinka gana dažnai. Kelionės į Turkiją metu šiame regione galėsite mėgautis nei per karštomis, nei per šaltomis vasaromis. Žiemos čia yra kur kas šaltesnės nei pietiniuose ir vakariniuose regionuose. Sniegas iškrenta bene kiekvieną žiemą, tačiau labai greitai ištirpsta.

Jei kelionės į Turkiją metu nuspręsite aplankyti Juodosios jūros regioną, patirsite visus vandenyno klimato požymius. Šis Turkijos regionas suslaukia daugiausia kritulių, lyginant su visais kitais Turkijos regionais. Vasaros čia karštos ir drėgnos, o žiemos šaltos ir sausos. Kelionės į Turkiją metu, kad ir kada čia benuvyktumėte, galėsite pasimėgauti kiekvieno metų laiko teikiamais ypatumais. Vanduo šiame regione yra ganėtinai šaltas, apie 10 – 20 laipsnių, tad maudytis tektų viešbučio baseine.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Kelionės į Turkiją ir jos kultūros pažinimas, 10.0 out of 10 based on 1 rating